GITARA AKUSTYCZNA WASHBURN WD10NS

Każdy rodzaj ma swoje plusy i minusy, choć miłośnicy gitary widzą jedynie mocne strony swojego instrumentu. Gitara akustyczna jest przykładem instrumentu, u którego mocne strony są zauważane znacznie częściej niż kiedyś. To oczywiście tylko przypuszczenie, które jest jednak bardzo prawdopodobne, bowiem gitara akustyczna przeżywa swoisty renesans.
Dawniej instrument ten służył głównie do akompaniamentu dla wokalu lub innych instrumentów, ale dziś coraz częściej wybierany jest do grania solowego. Wpływ na to ma także fakt, że coraz większą popularnością cieszy się fingerstyle, czyli sposób gry, dzięki któremu na jednej gitarze gramy linie melodyczną oraz sekcję rytmiczną i basową. W taki sposób możemy grać całe utwory bez konieczności grania w zespole.

Gitara akustyczna to nie tylko wsparcie dla śpiewu, to przede wszystkim wspaniały instrument dla każdego kto ceni sobie naturalne i czyste brzmienie.

Dobra gitara akustyczna nie musi być droga, czego dowodem jest  Washburn WD10NS, która doskonale sprawdza się zarówno dla początkujących gitarzystów jak i tych bardziej doświadczonych.

Płyta wierzchnia instrumentu wykonana jest ze świerku, podczas gdy boki i tył zostały wykonane z mahoniu. Połączenie tych dwóch gatunków drewna jest często używane i gwarantuje klarowne i jednocześnie ciepłe brzmienie, a pudło typu dreadnought dodatkowo wzmacnia to brzmienie.
Washburn WD10NS jest doskonałym instrumentem dla każdego, kto szuka dobrze brzmiącej i wygodnej gitary za stosunkowo niewielką cenę.