GITARA KLASYCZNA ALVARO 27

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie nauki gry na instrumencie i choć ich wybór jest bardzo szeroki, to jednym z najchętniej wybieranych instrumentów jest bez wątpienia gitara.

To jaką gitarę wybierzemy na początek zależy od nas samych, ale przed dokonaniem wyboru warto zebrać nieco podstawowej wiedzy, która pomoże nam w kupnie odpowiedniej gitary.
Najczęściej polecanym rodzajem gitary, jest gitara klasyczna. Dlaczego tak jest? Czy na takim instrumencie gra się łatwiej? Nauka gry wygląda tak sam na każdym rodzaju tego instrumentu, ale gitara klasyczna ma pewną cechę, która jest ważna dla początkujących muzyków. Mowa tu o strunach, które są wykonane z nylonu, a nie z metalu jak w przypadku gitar akustycznych i elektrycznych. Nylonowe struny są miękkie, nieco grubsze i nie kaleczą tak bardzo nieprzyzwyczajonych palców, co jest bardzo ważne, ponieważ komfort gry jest jednym z głównych aspektów dobrego instrumentu do nauki. Dodatkowymi zaletami gitary klasycznej jest jej czyste i ciepłe brzmienie oraz nieco szerszy rozstaw strun, który pomaga w nauce gry podstawowych akordów. Początkujący gitarzysta zwraca dużą uwagę na cenę instrumentu, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na kupno drogiej, pierwszej gitary.
Chętnie wybieranym modelem jest Alvaro 27. Gitara ta posiada płytę wierzchnią wykonaną ze świerku kanadyjskiego, oraz boki i tył wykonane z drewna sapeli. Dzięki takiemu połączeniu, instrument osiada swoje charakterystyczne ciepło, oraz przejrzystość i jasność brzmienia.
Dodatkową zaletą tej gitary jest duża wygoda gry, która pozytywnie wpływa na początki nauki.

Wybierając pierwszą gitarę klasyczną powinniśmy zwrócić na jej oznaczenie. Gitara klasyczna la osoby dorosłej posiada oznaczenie 4/4, podczas gdy mniejsze modele przeznaczone dla dzieci są najczęściej oznaczane jako ¾ lub ½.
Slep muzycnzy NOwa Nuta -> http://nowanuta.pl/