PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT GITARY KLASYCZNEJ

O gitarze klasycznej można mówić długo i z użyciem samych pochwał. Instrument ten brzmi wspaniale, jest uniwersalny, mobilny i wygląda pięknie. Dla wielu gitarzystów ich instrument jest skarbem, a skoro tak, to o skarb należy dbać.

Gitara klasyczna jest również bardzo delikatna i wrażliwa na zmiany temperatury, dlatego najlepiej unikać sytuacji w których znajdowałaby się ona w bezpośrednim sąsiedztwie kaloryfera. Miejsce w którym ją przechowujemy jest bardzo ważne i warto wybrać takie, w którym instrument nie będzie narażony na ryzyko zarysowania lub obicia. Bez względu na to czy gramy tylko w domu czy też podróżujemy z gitarą, warto zastanowić się nad wyborem futerału, takiego jak na przykład ten marki Guardian. Przewagą twardego futerału nad miękkim pokrowcem jest to, że zapewnia on bardzo dużą ochronę, dlatego nie musimy martwić się o to, że gitara zostanie uszkodzone gdy przypadkowo uderzymy o coś futerałem. Wewnątrz znajduje się również zamykana skrzynka na akcesoria, która sama w sobie służy również za dodatkową podpórkę dla gryfu instrumentu.

Futerał na gitarę klasyczną jest bardzo przydatny również w domu, ponieważ chroni on nie tylko przed uszkodzeniami fizycznymi, ale także pomaga utrzymać optymalną temperaturę i wilgotność wewnątrz gitary.