BRZMIENIE GITARY KLASYCZNEJ

Coraz częściej decydujemy się na rozpoczęcie nauki gry na jakimś instrumencie. Nic w tym dziwnego, ponieważ muzyka otacza nas na każdym kroku i chyba każdy lubi jej słuchać. Mimo wszechobecnych odtwarzaczy muzycznych, nawet te najlepszej jakości nie przyniosą takiej radości ze słuchania muzyki, jak słuchanie jej wydobywającej się z własnego instrumentu.

Wybór pierwszego instrumentu potrafi przysporzyć wielu trudności, bo musi on spełniać wiele ważnych kryteriów, takich jak zmieszczenie się w budżecie początkującego muzyka. Pieniądze to jednak nie wszystko, bo najważniejsze jest to by instrument posiadał brzmienie, które zadowoli osobę chcącą nauczyć się gry. Bardzo dobrym wyborem jest gitara, która zawsze cieszyła się dużą popularnością. Dobra gitara na początek nie musi być droga by cieszyła swoim brzmieniem i wykonaniem, jednak zanim wejdziemy do sklepu, powinniśmy zastanowić się nad tym jaki rodzaj gitary będzie dla nas odpowiedni, oraz czym powinniśmy się kierować podczas kupna instrumentu.

Najczęściej polecanymi gitarami na początek są gitary klasyczne. Instrumenty te posiadają nylonowe struny, które są znacznie bardziej przyjazne dla nieprzyzwyczajonych palców, niż struny wykonane z metalu, które znajdziemy w gitarze akustycznej i elektrycznej. Jeżeli postanowimy kupić gitarę klasyczną, powinniśmy zwrócić uwagę na to z jakich gatunków drewna jest ona wykonana, ponieważ każdy gatunek pozwoli na uzyskanie innego brzmienia. Jest kilka podstawowych gatunków drewna używanych w gitarach. Świerk, który jest używany często do budowy płyt wierzchnich, daje jasne i czyste brzmienie, podczas gdy mahoń charakteryzuje się ciemnym i ciepłym brzmieniem.

Bardzo często wybieraną gitarą klasyczną na początek, jest Yamaha C30, która posiada świerkowy top, oraz spód i boki wykonane z drewna meranti. Instrument charakteryzuje się bardzo czystym brzmieniem, które nadal posiada to charakterystyczne ciepło znane z brzmienia gitary klasycznej.

Wybierając taki instrument, możemy być pewni, że pozwoli on nam na sprawną naukę podstaw, oraz bez problemu sprawdzi się do gry dla kogoś, kto w temacie gitary jest już bardziej doświadczony.