MOŻLIWOŚCI BRZMIENIOWE GITARY KLASYCZNEJ

Można zaryzykować stwierdzenie, że gitara klasyczna posiada bardzo mylącą nazwę. Instrument ten bardzo dobrze sprawdza się w wielu gatunkach muzycznych, o muzyce klasycznej nie wspominając.

Willie Nelson, legenda muzyki country, od wielu lat nie rozstaje się ze swoją gitarą klasyczną, której nadał nawet imię Trigger. Muzyk ten jest jednym z wielu, którzy zauważyli uniwersalność gitary klasycznej.

Instrument ten wychodzi poza sztywne ramy, dlatego grajmy na nim tak jak chcemy, bowiem najważniejsze jest to by cieszyć się charakterystycznym, ciepłym brzmieniem nylonowych strun. Możliwości gitary klasycznej można zmieniać za pomocą różnych akcesoriów, takich jak na przykład kapodaster DAddario NS Classical. Obsługa tego urządzenia jest tak łatwa i intuicyjna, że każdy poradzi sobie z nim bez problemu. Wystarczy założyć kapodaster na wybranym progu, by po chwili cieszyć się brzmieniem gitary w innej tonacji.

Z gitarą klasyczną warto eksperymentować, dlatego nie dajmy się ograniczyć przez narzucanie zasad. Używajmy akcesoriów takich jak kapodaster czy kostki w różnych grubościach, a możliwe, że odkryjemy brzmienie tego instrumentu na nowo.