GITARA KLASYCZNA I KOSTKI

Nie ma nic gorszego dla kreatywnego muzyka, niż sztywne trzymanie się narzuconych ram. W muzyce warto łamać zasady i eksperymentować, bowiem tylko w taki sposób możemy odkrywać nowe brzmienia, inspirować innych i mieć zawsze jasno postawiony cel.
Dość często można spotkać się z twierdzeniem, że na gitarze klasycznej można grać tylko i wyłącznie palcami, a jakiekolwiek dodatkowe akcesoria do niej nie pasują.

Prawda jest taka, że akcesoria zostały stworzone do każdej gitary, a to czy pasują one do naszego instrumentu zależy tylko od naszych upodobać brzmieniowych.

Gitara klasyczna jest instrumentem o wielu twarzach, ponieważ jej brzmienie potrafi byś zupełnie inne w zależności od tego w jaki sposób na niej gramy. Jeżeli zależy nam na możliwie najcieplejszym dźwięku, wówczas warto grać tylko palcami, ale jeśli chcemy dodać do brzmienia więcej wyrazistości, wtedy granie kostką jest bardzo dobrym pomysłem.

Dobrze zacząć od niewielkich grubości, takich jak 0,72 mm które oferuje kostka Ernie Ball Nylon Medium.
Cena kostek do gitary jest bardzo niska i często nie przekracza nawet złotówki, dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w kilka zupełnie różnych modeli. W ten sposób będziemy mogli sprawdzić jaka grubość jest dla nas odpowiednia.