Wybierz najlepsze struny do swojego klasyka!

Nawet najlepsze struny na świecie nie sprawią, że niskiej jakości gitara klasyczna zabrzmi zawodowo, za to słabe struny totalnie zepsują brzmienie profesjonalnego instrumentu.

Niezależnie jaką gitarę posiadasz, powinieneś zadbać o możliwie najlepsze struny – w końcu to one są odpowiedzialne za wytwarzanie dźwięku. Powinniśmy wybrać struny, które brzmią jak najlepiej oraz dają pozytywne odczucia podczas gry, gdyż ma to również wpływ na to jak gramy.

Podczas wyboru odpowiedniego dla nas zestawu strun powinniśmy zwrócić uwagę na trzy czynniki:

Napięcie strun – struny do gitary klasycznej są produkowane z różnymi napięciami. Szczegółowy opis tego tematu można znaleźć tutaj http://www.daddario.com/DAstringtensionguide.Page?sid=494b9adb-2cd9-4afc-ace7-e8ffec717a78

Materiał – struny wiolinowe mogą być wykonane z czystego lub rektyfikowanego nylonu. Struny basowe są zazwyczaj wykonane przy użyciu drutu z brązu lub miedzi owiniętego wokół trzonu.

Jakość produkcji – struny powinny perfekcyjnie stroić w każdej pozycji, a także materiały z których są wykonane, powinny być najwyższej jakości i zapewniać jak najdłuższą żywotność.

Najlepsze struny do gitary klasycznej możesz kupić tutaj http://strunygitarowe.pl/pl/c/Struny-do-gitary-klasycznej/134

,