GITARA YAMAHA C30 II

Mówi się, że nie wszystko złoto co się świeci. To prawda, ale w niektórych kwestiach nie należy stawiać jej za priorytet. Przykładem może być kupno gitary, ponieważ wiadomym jest, że droższy sprzęt zawdzięcza czemuś swoją cenę. Niestety często bywa tak, że wysoka cena jest taka ze względu na markę, ale na szczęście istnieją tacy producenci, u których cena przekłada się jedynie na jakość, choć nie zawsze, bo niektóre ich instrumenty brzmią wspaniale, są wykonane z najwyższej jakości komponentów, a mimo to nie są drogie.

Bardzo dobrym przykładem może być firma Yamaha, która jest znana z produkcji sprzętu wszelakiej maści. Z jednej strony tworzą bardzo ceniony sprzęt motoryzacyjny, a z drugiej strony skupiają się na instrumentach różnych rodzajów, od klawiszowych po strunowe. Każdy wyprodukowany rodzaj sprzętu ma jedną wspólną cechę, którą jest wysoka jakość. Przykładem instrumentu, która posiada wysoką jakość brzmienia i wykonania jest gitara klasyczna Yamaha C30 II.

Instrument ten posiada świerkową płytę wierzchnią, oraz boki i tył wykonane z drewna meranti. Takie połącznie daje zaskakująco jasne jak na gitarę klasyczną brzmienie, które jest bardzo przyjemne i podatne na modulację.

Yamaha C30 II to gitara, która doskonale sprawdza się w różnych gatunkach muzycznych i która polecana jest nie tylko dla początkujących gitarzystów, ale również dla tych bardziej zaawansowanych.

Zobacz inne gitary klasyczne
Strona producenta Yamaha Guitars