Gitara klasyczna Alvaro 27

Gitara od zawsze cieszyła się dużym powodzeniem, które z roku na rok wydaje się być coraz większe. Jest tak dlatego, że gitary stają się coraz popularniejsze i lepiej dostępne. Producenci konkurują ze sobą tworząc coraz lepsze i jednocześnie tańsze instrumenty, dzięki czemu na gitarę może sobie pozwolić znacznie większa grupa osób niż dawniej. Chociaż jest wiele niedrogich i dobrych instrumentów, to wybór pierwszej gitary nie należy do łatwych.

http://www.alvaro-guitars.com/?lang=en

Najczęściej wybieranymi na początek są gitary klasyczne, a jest tak dlatego, że posiadają one nylonowe struny, które są znacznie bardziej przyjazne dla palców początkującego gitarzysty, niż metalowe struny znajdujące się w innych rodzajach gitar. Warto wiedzieć jakich producentów unikać, a jacy są godni polecenia. Jednym z popularniejszych jest firma Alvaro, a przykładem może posłużyć ich model o nazwie Alvaro 27. Płyta wierzchnia instrumentu jest wykonana ze świerku kanadyjskiego, podczas gdy do produkcji boków i spodu posłużyło drewno sapeli. Takie połączenie pozwala gitarze wybrzmieć czysto, ciepło i ze sporą dawką średnich tonów.

Dużą zaletą tego instrumentu jest jego niska cena, dzięki czemu jest on bardzo chętnie wybierany przez początkujących gitarzystów, więc jeżeli ktoś szuka gitary niedrogiej, która jednocześnie posiada bogate brzmienie, to Alvaro 27 jest tym czego mu potrzeba.