GITARA ADMIRA MALAGA

Wybór pierwszej gitary bywa trudny jeśli nie posiadamy podstawowej wiedzy w tematyce tego instrumentu. Czasem dobrze jest poprosić kogoś kto zna się na gitarach aby poszedł z nami do sklepu muzycznego. Najlepiej jednak poczytać darmowe poradniki traktujące o wyborze pierwszego instrumentu. Najczęściej polecanymi gitarami na początek są gitary klasyczne.

Jedną z przeważających jej zalet jest fakt, że struny w gitarze klasycznej są wykonane z nylonu, dzięki czemu początkujący gitarzysta nie pokaleczy sobie palców, podczas gdy metalowe struny w gitarze akustycznej i elektrycznej nie są już tak przyjazne dla palców kogoś kto nigdy nie grał na tym instrumencie. Jeżeli planujemy kupno gitary klasycznej, ale nie wiemy wiele na jej temat, wówczas warto wybierać instrumenty wykonane przez hiszpańskie marki, takie jak Admira. Gitara klasyczna jest nazywana również hiszpańską, ponieważ to tam została stworzona i to tam jest najbardziej popularna. Przykładem bardzo dobrej gitary klasycznej dla początkujących jest Admira Malaga.

Brzmienie instrumentu jest bardzo ciepłe, ponieważ do stworzenia płyty wierzchniej zastosowano lity czerwony cedr. Ze względu na to, że jest to lita płyta, instrument jest bardzo podatny na artykulację, co jest niezwykle ważną cechą dla każdej. Admira Malaga jest polecana również dla osób, które grają już kilka lat i szukają pełnego i bogatego brzmienia za stosunkowo niewielką cenę.